Namen tabora je plezanje in druženje vseh generacij alpinistk ter prenos znanja in izkušenj na mlajše alpinistke ter pripravnice. Naveze bodo mešane po državah, da se bodo udeženke bolje spoznale med seboj.
Od 2. do 9. septembra 2023 v Franciji: Saint-Crepinu potekalo mednarodno srečanje alpinistk. Koordinatorka Komisije za alpinizem je Jasna Pečjak.
Namen tabora je plezanje in druženje vseh generacij alpinistk ter prenos znanja in izkušenj na mlajše alpinistke ter pripravnice. Naveze bodo mešane po državah, da se bodo udeženke bolje spoznale med seboj.
Na tabor vabimo vse slovenske alpinistke (tako starejše kot mlajše) in starejše pripravnice (plezajo izključno z alpinistko), ki pisno po elektronski pošti (e-naslov: alpinizem@pzs.si, geslo: RHM 2023) pošljejo izpolnjeno prijavnico najpozneje do vključno srede, 12. 7. 2023.
POMEMBNO:
- Prijavnice zbiramo samo v PDF formatu (en dokument), sicer se ne bodo upoštevale!
- Vse udeleženke morajo imeti sklenjeno članstvo I zavarovanje A pri PZS za leto 2023.
- Vse udeleženke morajo biti registrirane v letu 2023.
- Vse udeleženke morajo za čas tabora imeti urejeno zavarovanje za tujino in veljavno EU zdravstveno izkaznico.
- V primeru (pre)velikega števila prijav bo število udeleženk tabora omejeno. Kandidatke bodo izbrane na osnovi desetih kopnih skalnih vzponov. Za vse udeleženke tabora je zahtevana suverenost v skalnih smereh z oceno V.
PZS KA bo poskrbela za logistično izvedbo tabora in/ali udeleženkam krila del stroškov tabora.
Podrobnosti sledijo po izboru.
Kontaktna oseba: Jasna Pečjak, 031 764 228 ali Matjaž Šerkezi, alpinizem@pzs.si.
Vse potrebne informacije ter podrobnosti boste kandidatke in pozneje udeleženke dobile po elektronski pošti.
Kratka zgodovina RHM
Leta 1968 je baronica Felicitas von Reznicek (1904-1997) na gori Titlis nad Engelbergom ustanovila mednarodno združenje alpinistk RHM (Randez Vous Hautes Montagnes). Za podpredsednico je bila izbrana Slovenka Nadja Fajdiga. Sodelovale so alpinistke iz takratne Jugoslavije, Avstrije, Anglije, Češkoslovaške, Francije, Nemčije, Belgije, Italije, Poljske in Švice. Poleg povezovanja ljubiteljic gora in plezalk z vseh koncev sveta je bilo pomembno poslanstvo RHM tudi pomoč plezalkam iz tedanjega vzhodnega bloka, da so lahko odpotovale v evropske gore in se družile s svojimi kolegicami iz vse Evrope. Leta 1971 je pobudo za organizacijo letnega srečanja prevzela Nadja Fajdiga in ga organizirala v okolici Kranjske Gore; takrat je večina tujih alpinistk prvič obiskala Julijske Alpe. Leta 1987 (v Paklenici) in 1994 (v Bohinju) je organizacijo srečanj prevzela Ines Božič Skok. Po letu 1999 so letnim srečanjem dodali še krajša 4-dnevna srečanja v ledu, bolje obiskani pa so bili turnosmučarski RHM-i, med drugim tudi na Komni in Kredarici leta 2002, ki sta ga organizirali Lidija Honzak in Meta Meh. Leta 2018 je bilo v Innertkirchnu v Švici organizirano jubilejno 50. srečanje plezalk, po dolgih letih spet tudi s slovensko udeležbo. Srečanje v Gozdu Martuljku leta 2022 je družabno in plezalsko povezalo 74 udeleženk iz 12 držav (+ 4 spremljevalci). Mlade in malo manj mlade alpinistke so plezale od lahkih in kratkih do daljših in težjih smeri, pomembno je bilo druženje in izmenjava izkušenj ter navezava stikov.
Prijavnica:
Dodaj odgovor
Za objavo komentarja se morate prijaviti.